Skip to content
1 rok ago

539 words

Jakiś czas temu, przed ostatnimi katastrofami geopolitycznymi, zobaczyłem w wiadomościach, że drużyna szybkiego reagowania Marines wylądowała w Port-au-Prince na Haiti i zastanawiałem się, czy nie było tam mojego – rekrutów zobacz w zakładzie szkoleniowym Parris Island Marine w Południowej Karolinie. Uświadomiłem sobie, że mój pierwszy ranek tutaj, że kultura wyspy i pomruków jest światem z dala od mojej. Mój pierwszy pacjent-rekrut – 18-latek z roponoidalnym ropniem – krzyczał Tak, proszę pani lub Nie, proszę pani! , Gdy tylko zadałem mu pytanie. Kiedy byłem w jego wieku, byłem na ulicach, protestując przeciwko wojnie. Jakoś prawie niezauważone, że wojna stała się dawno temu. Co wiedziałem o wojnie. O ile, jak sądzę, te dzieciaki. Szybko mnie poprawiono, gdy nazwałem go po imieniu: nazywasz każdego pacjenta rekrutem , a on sam siebie nazywa tym rekrutem – nie wolno ja .
Szkolenie podstawowe dla marynarzy próbuje zabrać dziecko i uczynić z niego odpowiedzialnego, zdyscyplinowanego dorosłego – w 70 dni treningowych. I działa; możesz zobaczyć transformację od drzwi. Pierwszego dnia rekrut wyleguje się na wózku tak, jakby był kanapą; w dniu 64, jest napiętym i stonowanym młodzieńczym zasuniętym puchem, wyprostowaną ręką na kolanach. Od pierwszego dnia byłem zdumiony. Jak to było możliwe.
W ciągu kilku tygodni zacząłem dostrzegać to, co widziałem klinicznie. Pierwszą rzeczą, o którą należy zapytać rekruta, jest Jaki dzień szkolenia jesteś. Zazwyczaj można odgadnąć ostateczną diagnozę na podstawie tych informacji. Podstawowe szkolenie obejmuje 2 dni przyjmowania, 5 dni formowania i 70 dni treningu. Dzieci, które przychodzą na pogotowie w dniu spożycia, zwykle są tam z kpiąco: ktoś łamie mu rękę z autobusu, inny powala się, wpadając na ścianę. Niezbyt dobry początek.
Podczas dni formowania się (zwanych również dezorientacją ) instruktorzy ćwiczenia (DI) przedstawiają się i stawiają pierwsze rzeczywiste wymagania wobec rekrutów. Wtedy rozpoczyna się proces odchwaszczania. Najwcześniejsze są dzieci, które ukryły znaczącą historię medyczną, od astmy po złe kolana. Są to oszukańcze rekrutacje . Kiedy wpadają w kłopoty, DI wysyłają je do nas, aby załatwić sprawę. Jeden dzieciak wysłany za słabość powiedział mi, że będzie w porządku, jeśli tylko będzie mógł ponownie rozpocząć leczenie.
Jakie leki.
Zyprexa, Prozac, Buspar i Ambien do snu.
I oni cię tu wpuścili. Czy twój rekruter o tym wiedział.
Mój tata powiedział mi, żebym mu nie mówił.
Spojrzałem na niego. Co robi twój ojciec.
On jest zawodową marynarką wojenną .
I powiedział ci, żebyś nic nie mówił.
Dzieciak wyglądał na zakłopotanego. Myślał, że to może zrobić ze mnie człowieka.
W tym pierwszym tygodniu dzieci spotykają się z Trzecim Kapeluszem – zazwyczaj najmłodszym z DI, którego opisywano jako maniakalnego, sadystycznego, ekstremistycznego psychopata, którego nazwisko, rekruta, nigdy nie zapomni. Jego zadaniem jest zapewnienie, że gdy rekruta stanie się Marine, nie złamie się, nie stanie się niesubordynowany lub przejdzie na pocztę w krytycznym momencie. Oczywiście Trzeci Kapelusz nie osiąga tego wyczynu, gdy mówi łagodnie
[więcej w: alemtuzumab, anastrozol, nutrend ]
[więcej w: spieniony mocz, puls życia 2 sprawdziany, sprawdzian układ pokarmowy puls życia 2 ]

0 thoughts on “Semper Fi”