Skip to content
1 rok ago

473 words

To, co widzimy, to dzieci chore na schyłkową chorobę, z podwójnym zapaleniem płuc, ropniami wielkości grejpfruta, zapaleniem wyrostka robaczkowego. Ci faceci zrobią wszystko, żeby to wszystko zobaczyć. Do tego czasu rekrut został zainwestowany – zainwestował w to, by zrobić to z innymi rekrutami, zainwestował w udowodnienie, że Trzeci Kapelusza jest nie tak, zainwestował w po prostu całkowitą likwidację. Ktoś przyszedł z piorunującą Guillain-Barré i odpadł dopiero wtedy, gdy przeszedł na bezdech. Ostatni etap Crucible, wędrówki o długości dziesięciu kilometrów, jest poświęcony ludziom z Easy Company, którzy w 1944 r. Walczyli na szczycie góry Suribachi na Iwo Jimie i zasadzili amerykańską flagę.
Noś korony z dumą i honorem nie tylko w mundurze, ale w sercu – mówią nowi żołnierze piechoty morskiej. Pamiętaj raz Marine, zawsze Marine . Semper fi!
Clausewitz, wielki strateg w wojnie, mówi, że jest tylko jeden sposób na wojnę: walkę. A przy walce pojawiają się ofiary. Ranni z Iraku zaczęli wracać do domu. Pierwsi, którzy widzą, to ci z urazami głowy; Scuttlebutt jest taki, że zobaczymy wiele z nich. Większość z tych obrażeń pochodzi z przydrożnych bomb – improwizowanych ładunków wybuchowych – które różnią się od tradycyjnych urządzeń antypersonicznych tym, że strzelają odłamkami i brudem zamiast bardziej tradycyjnymi, czyniąc hełm Kevlar tylko wiadrem, które zbiera amunicję.
Zeszłej nocy przyszła para w średnim wieku, żona narzekała na duszność. Tego popołudnia dostali wiadomość, że ich jedyny syn został zabity w Iraku. Mężczyzna wycofał się z wojska i stał prosto i bez wyrazu. Ale kobieta była koszem, bezdennym otchłani smutku. Jej syn miał przypłynąć do domu miesiąc temu, powiedziała mi, ale jego trasa została przedłużona z powodu ciągłej niepewności. Zadzwoniłem do kapelana; Rozmawiałem z nią przez chwilę; Dałem jej trochę lorazepamu. Co jeszcze mogłem zrobić.
Marines są codziennie w wiadomościach, kiedy jestem gotowy do pracy, kotwica mówi o przyjmowaniu ofiar oraz sercach i umysłach . Kiedy wychodzę na zewnątrz, słyszę krzyki unoszące się na wodzie, młodzi rekruci zgrzytają zgodnie, gdy wychodzą na poranną ucieczkę, gung-ho o szóstej rano. Krzyki brzmią tak, jakby przychodziło nie tylko przez bagna, ale przez całe dziesięciolecia, i przysięgam czasami, że słyszę co krzyczą – cały ten morski twardy facet mówi:
Zablokuj i załaduj!
Gotowy po lewej!
Gotowy po prawej!
Gotowy na linii ognia!
Porażka nie jest możliwością!
Dobrze iść.
Author Affiliations
Od Naval Hospital, Beaufort, Parris Island, South Carolina.

Powołując się na artykuły (3)
Zamknij Cytowanie artykułów
[przypisy: anastrozol, dronedaron, dabrafenib ]
[więcej w: stopy plasko koslawe, syndrom sztokholmski w związku, szczepionka błonica tężec krztusiec ]

0 thoughts on “Semper Fi cd”

  1. Ułożenie chorego na boku uchroni poszkodowanego przed zachłyśnięciem się własnymi wydzielinami.