Skip to content
1 rok ago

579 words

I to przez niego, jak przypuszczam, widzę inne typowe skargi wczesnego treningu – ból w klatce piersiowej, duszność, zawroty głowy, osłabienie. Diagnoza niezmiennie jest atakiem paniki , ale są to okrutne ataki paniki: częstość akcji serca 180, częstość oddechów 50, skurcz w kręgosłupie i – co najgorsze – łzy. Widząc 6-metrową, 250-lbową gwiazdę futbolu z liceum, hiperwentylację, łkanie i błaganie o wysłanie do domu to niepokojące doświadczenie. I co dokładnie powinienem dla niego zrobić. Mam dwie role: lekarza i członka zespołu szkoleniowego marynarzy. Moje zwykłe lekarstwa, benzodiazepiny i reasekuracja, nie są wystarczające dla tej sytuacji. Za sześć miesięcy każde z tych dzieci może umrzeć w rowie gdzieś w kraju, o którym po raz pierwszy usłyszał 10 minut, zanim tam dotarł. Jak mogę pomóc komuś poradzić sobie z takim stresem.
Mówię rekruta: To, co czujesz, to normalny strach. Jest to całkowicie zrozumiałe. Rekrut, powiedzmy, właśnie przyszedł z ćwiczenia, w którym przez pewien czas musiał siedzieć w komorze wypełnionej gazem CS z maską gazową. Rzetelna liczba nie może sobie z tym poradzić. Wyskakują z komory, sapią i wymiotują. Dostajemy te z niepokojącymi objawami – ból w klatce piersiowej, ciężka duszność. Zwykle to tylko nerwy. To normalne, że się boję , mówię szlochającemu dziecku. Ale teraz twoim zadaniem jest nauczyć się radzić sobie z tymi całkowicie normalnymi uczuciami. Twoim zadaniem jako rekruta jest nauczenie się myślenia, nawet jeśli jesteś przerażony. Większość, z czasem, zdołają zebrać się razem, ale kilku próbuje mnie przekonać, że jest to ich konstytucyjne prawo, aby odejść od podstawowego szkolenia w tej właśnie chwili. (To nie jest.) DI przewraca oczami. To najgwarniejszy zestaw rekrutów, który kiedykolwiek przeszedł przez tę dziurę – mruczy.
DI jest katalizatorem, który przekształca rekrutów w Marines, a jego praca może mieć swoje własne psychologiczne następstwa. Niedawno widziałem DI, którego głównym zarzutem było Chcę zabić rekrutów .
Wszyscy chcemy zabić rekrutów – powiedziałem zatroskany.
Nie, powiedział, nadając każdemu słowu równie ciężką wagę, I. Chcieć. Do. Zabić. The. Rekruci. Ukrył głowę w dłoniach. Po prostu wyślij mnie z powrotem do Iraku. Nie miałem żadnych problemów z Irakiem.
Po kilku pierwszych tygodniach nieodpowiedni rekruci zostają wysłani do domu z powodu braku dostosowania i rozpoczyna się długi grind. Od niekończących się godzin treningu fizycznego otrzymujemy tradycyjne choroby żołnierzy piechoty – szyny goleniowe, złamania naprężeniowe, przepukliny, zapalenie płuc. Ćwiczenia symulacji bojowych przynoszą nam zwichnięcia na ramionach, złamania nosa i przy pewnej okazji złamanie żuchwy (LeFort typ I).
Ostatni etap obozu treningowego, Crucible, to 54-godzinna psychiczna i fizyczna rękawica. Składa się z ćwiczeń bojowych, przymusowych marszów i stanowisk wojowników . Każda stacja jest poświęcona wielkiemu morskiemu przeszłości, a jako manewr rekrutów pod drutu kolczastego i nad błotnistymi płaskowyżami rzeki Beaufort, oczekuje się, że przeżyją ponownie złote chwile tych wojowników – Marines jak sierżant Gunnery Dan Daily, który w 1918 roku poprowadził szarżę Marine do Belleau Woods z okrzykiem: Chodźcie, synowie suk, czy chcecie żyć wiecznie.
Co dziwne, na tym etapie nie dostajemy zbyt wielu obrażeń; większość dzieci jest mądrzejsza w unikaniu ciosów
[podobne: amiodaron, dekstrometorfan, Corsodyl ]
[więcej w: zapalenie mięśni międzyżebrowych, leczymed, artclinique ]

0 thoughts on “Semper Fi ad”