Skip to content

Opieka podstawowa Lekarze i promocja zdrowia

1 rok ago

889 words

Zgadzam się z wnioskami Wechsler i in. (11 kwietnia) 1, ale był przerażony, widząc, że dorosła immunizacja nie znalazła się na liście działań promujących zdrowie, o które lekarze byli pytani. Jak podkreślają autorzy, niektóre działania promujące zdrowie (takie jak zalecenia dietetyczne) cierpią z powodu braku ważnych i spójnych danych do wsparcia. . . urzędowy. . . zalecenia. Z drugiej strony szczepienia dorosłych, szczególnie szczepienia przeciwko grypie i pneumokokom u osób wysokiego ryzyka i osób starszych, przyniosły poważne korzyści zdrowotne i są opłacalne2. Każdego roku w Stanach Zjednoczonych szacuje się od 60 000 do 80 000 nadwyżek zgonów na grypę i chorobę pneumokokową. Całkowity koszt dla społeczeństwa oszacowano na ponad 10 miliardów dolarów rocznie. Ponad 80 procent zgonów ma miejsce wśród osób w wieku 65 lat i starszych, a członkowie mniejszości rasowych są o pół do jednej trzeciej tak samo prawdopodobni, jak biali do uodpornienia, a zatem cierpią z powodu nieproporcjonalnego obciążenia chorobami i śmiertelnością.
Ponieważ około 80 procent wszystkich szczepionek przeciw grypie jest podawanych w prywatnych gabinetach lekarskich, lekarze powinni wiedzieć, jak ważne są ich zalecenia. Jako lekarze powinniśmy chronić zdrowie tych, którzy szukają naszej opieki, edukując pacjentów na temat ryzyka chorób, którym można zapobiec dzięki szczepionkom. i oferując im odpowiednie szczepionki.
Gregory A. Poland, MD
Mayo Clinic, Rochester, MN 55905
5 Referencje1. Wechsler H, Levine S, Idelson RK, Schor E, Coakley E. Ponowna rola lekarza w promocji zdrowia – przegląd lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. N Engl J Med 1996; 334: 996-998
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Fiebach N, Beckett W. Zapobieganie zakażeniom dróg oddechowych u dorosłych: szczepionki przeciwko grypie i pneumokokom. Arch Intern Med 1994; 154: 2545-2557 [Erratum, Arch Intern Med 1995; 155: 218.]
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
3. Fedson DS. Praktyka kliniczna i polityka publiczna w zakresie szczepień przeciwko grypie i pneumokokom osób starszych. Clin Geriatr Med 1992; 8: 183-199
MedlineGoogle Scholar
4. Generalne Biuro Rachunkowe. Raport do Kongresu: szczepienia – HHS może zrobić więcej, aby zwiększyć szczepienia wśród osób starszych. Washington, DC: Government Printing Office, 1995: 1-66.
Google Scholar
5. Szczepienia dorosłych: wiedza, postawy i praktyki – hrabstwa DeKalb i Fulton, Gruzja, 1988MMWR Morb Mortal Wkly Rep 1988; 37: 657-661
MedlineGoogle Scholar
Dane na temat stosunku lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej do promocji zdrowia są bardziej szokujące niż Wechsler i in. uznać.
W porównaniu do lekarzy ankietowanych w 1981 roku, mniej lekarzy z Massachusetts (52 procent, mniej niż 70 procent) uważa, że ważne jest, aby pacjenci unikali nadmiernych kalorii, pomimo danych klinicznych łączących nadwagę i zwiększoną śmiertelność. Mniej niż połowa uważa, że ćwiczenia są bardzo ważne, a tylko jedna czwarta badanych uznała za ważne, aby pacjenci unikali niepotrzebnego stresu.
Co do poglądów lekarzy na temat własnej odpowiedzialności wobec pacjentów, mniej niż dwie trzecie teraz myślą, że powinni zdecydowanie zapewniać wsparcie emocjonalne Zaledwie ponad połowa zachęcałaby pacjentów do mówienia o problemach w ich życiu. Mniej niż połowa osób wie lub może uczyć pacjentów w zakresie zasobów społeczności. Tylko 29 procent starałoby się zaangażować członków rodziny pod opiekę pacjenta.
Czy ci lekarze nie wierzą w ich trening. Czy uważają, że są nieskuteczne. Czy istnieje problem z morale.
Niedawny raport Brytyjskiego Towarzystwa Medycznego wskazuje na niepokojący poziom stresu związanego z pracą i wynikające z tego zaburzenia emocjonalne wśród badanych 800 brytyjskich lekarzy. Znaczna liczba osób twierdziła, że pili więcej, rozważała samobójstwa i cierpiała na bezsenność i utratę libido; 35 procent zgłosiło takie choroby, jak migreny, zespół jelita drażliwego i wrzody trawienne. Większe obciążenia pracą, spory sądowe, wymagania pacjentów, słabe zasoby. . . a nierzetelny rząd był jednym z powodów wysokiego poziomu stresu dotykającego brytyjskich lekarzy.
W jakim stopniu wśród amerykańskich lekarzy występuje słabe morale i upośledzenie emocjonalne, zwłaszcza że opieka zdrojowa powiela niektóre z warunków charakterystycznych dla brytyjskiej służby zdrowia. Wiara w samego siebie i swoją sztukę oraz umiejętność dbania o innych są tak integralnie powiązane z morale, że sama wartość edukacji, aby wprowadzić zmianę, jest otwarta na poważne pytanie.
Mam nadzieję, że autorzy przeprowadzą badanie uzupełniające w celu lepszego zrozumienia tego, dlaczego lekarze podstawowej opieki zdrowotnej w Massachusetts czują się tak, jak oni.
Philip R. Alper, MD
1838 El Camino Real, Burlingame, CA 94010
Odpowiedź
Autorzy odpowiadają:
Do redakcji: Polska poprawnie komentuje, że szczepienie dorosłych powinno być traktowane jako ważne działanie promujące zdrowie. Alper oferuje możliwe wyjaśnienie tego, co uważa za nasze szokujące wyniki – stresujące warunki pracy i słabe morale wśród lekarzy. Czynniki te z pewnością mogą odegrać pewną rolę. Jednak nasze badanie nie miało na celu odkrycia przyczyn problemu.
Słyszeliśmy także od niektórych administratorów zarządzanych planów opieki zdrowotnej, że ich grupy już podejmują specjalne kroki, aby pomóc lekarzom lepiej kształcić pacjentów. Plany mogą pomóc wzmocnić zdolność lekarzy do radzenia sobie z niezliczonymi potrzebami pacjentów, a także ich przekonanie do tego, zapewniając im odpowiednie instrukcje i orientację. Wiele działań edukacyjnych mogą najlepiej wykonywać inni lekarze, zamiast lekarze.
Henry Wechsler, Ph.D.
Sol Levine, Ph.D.
Harvard School of Public Health, Boston, MA 02115
[przypisy: nutrend, anastrozol, ambroksol ]
[patrz też: stopy plasko koslawe, syndrom sztokholmski w związku, szczepionka błonica tężec krztusiec ]

0 thoughts on “Opieka podstawowa Lekarze i promocja zdrowia”