Skip to content

Opieka nad obrażeniami z pola bitwy

1 rok ago

290 words

Zamknięcie rany w Battlefield. Panel A pokazuje prawidłową wadę czasowo-czołową zamkniętą materiałem ze sterylnej torebki z płynem dożylnym. Panel B jest schematycznym diagramem defektu.
Podczas operacji Iraqi Freedom, iracki bojownik odniósł znaczny uraz pola walki do swojej prawej strefy doczesnej, odsłaniając powierzchnię mózgu. Został przywieziony do kompanii chirurgicznej Pierwszych Morskich Sił Ekspedycyjnych w USA. Sala operacyjna znajdowała się w namiocie 20 mil od linii frontu. Skóra głowy, kość i twarde opony zostały utracone w wyniku uderzenia pocisku. Obszar został oczyszczony, a hemostaza została osiągnięta dzięki połączeniu trombiny i elektrokoagulacji. Zamknięcie rany, czyniąc ją szczelną w stosunku do płynu mózgowo-rdzeniowego, aż do przeniesienia do następnej ekipy opieki (200 mil), stało się problemem. Sterylną wyściółkę worka dożylnego w płynie zaprojektowano tak, aby pasowała do kształtu rany i została zszyta ciągłym szwem polipropylenowym, aby uzyskać wodoszczelne zamknięcie (ryc. 1). Chociaż pacjent został z powodzeniem przeniesiony do szpitala floty, w końcu zmarł z powodu komplikacji urazu głowy.
Worki dożylnie-płynowe były stosowane wcześniej w zamknięciu ubytków jamy brzusznej1, ale nie zostały udokumentowane jako pomoce neurochirurgiczne. Elastyczna sterylna torba może być dodatkowym narzędziem, z którego mogą korzystać chirurdzy, którzy nie mają potrzebnych materiałów, aż do momentu, w którym można będzie uzyskać ostateczną opiekę.
V. Pothula, MD
US Naval Hospital, Yokusuka, Japonia, FPO AP 96350
Sanjay Gupta, MD
Emory University, Atlanta, GA 30322
Odniesienie1. Mattox KL. Wprowadzenie, tło i dalsze projekcje operacji kontroli szkód. Surg Clin North Am 1997; 77: 753-759
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
[podobne: anakinra, nutrend, amiodaron ]
[przypisy: tasiemiec uzbrojony objawy, tsh 3 cia generacja, cytologia u dziewicy ]

0 thoughts on “Opieka nad obrażeniami z pola bitwy”