Skip to content

Modulacja indukowanego angiotensyną skurczu naczyń przez czynnik odprężający pochodzący od śródbłonka w izolowanym mikroperferowanym tętniczku króliczym aferentnym.

1 rok ago

255 words

Chociaż czynnik rozluźniający pochodzący od śródbłonka (EDRF) był szeroko badany w dużych naczyniach, niewiele wiadomo na temat jego roli w przedłogą tętniczce doprowadzającej (Af-Art). Testowaliśmy hipotezę, że EDRF, który jest wytwarzany lokalnie w Af-Art, moduluje reakcje tętniczek na angiotensynę II (AII). Pojedynczy królik Af-Art z nietkniętym kłębuszkiem poddano mikroperfuzji in vitro przy 60 mmHg. Kiedy po raz pierwszy zastosowano 0,1 mikroM AII, średnica światła zmniejszyła się o 49 +/- 7,0% (n = 9; P mniej niż 0,0001); jednak zmniejszyło się zwężenie, a jego spadek zmniejszył się o 15 +/- 3,5% po minucie. Po płukaniu Af-Art powtórzone AII powodowało mniejsze zwężenie (13 +/- 4,0%, P mniejsze niż 0,0002 w stosunku do pierwszego zastosowania), wykazując tachyfilaksję. Wstępne traktowanie Nw-nitro-L-argininą (N-Arg), która hamuje syntezę tlenku azotu (EDRF), zmniejszyła podstawową średnicę o 18 . 3,0% (n = 14; P mniej niż 0,0001). N-Arg zwiększyło także indukowane przez AII zwężenie (86 +/- 6,8%, P mniejsze niż 0,02 w porównaniu z nietraktowanym Af-Art) i nadało mu charakter trwały (82 +/- 6,9% po minucie). Nawet po wstępnym leczeniu N-Arg powtórzona AII spowodowała słabszą odpowiedź, która została przywrócona przez przemycie homogenatem nerki bogatym w angiotensynazę. Podsumowując, badanie to dostarcza dowodów na to, że lokalna produkcja EDRF jest ważnym wyznacznikiem tonu af-artu. Nasze wyniki sugerują, że przejściowy charakter indukowanego przez AII zwężenia Af-Art może być spowodowany wytwarzaniem EDRF, podczas gdy tachyfilaksja może być wynikiem długotrwałego zajętości receptora.
[podobne: spieniony mocz, tasiemiec uzbrojony objawy, tsh 3 cia generacja ]

0 thoughts on “Modulacja indukowanego angiotensyną skurczu naczyń przez czynnik odprężający pochodzący od śródbłonka w izolowanym mikroperferowanym tętniczku króliczym aferentnym.”